Most Used Categories

Výroba hydrolyzovaného kolagenu: proces, který se skládá ze 3 fází
Novinky

Výroba hydrolyzovaného kolagenu: proces, který se skládá ze 3 fází

Do obchodu

Výroba hydrolyzovaného kolagenu

Hydrolyzovaný kolagen je biologická sloučenina, která se používá ve výživě, lékařství a kosmetických produktech. Je to protein, který je rozdělen na kolagenní peptidy a aminokyseliny. Hydrolyzovaný kolagen se získává z přírodního zdroje, jako je kůže, kosti, chrupavka a šlachy. Proces výroby hydrolyzovaného kolagenu je složitý a skládá se ze tří fází.

Fáze 1: extrakce

V první fázi se hydrolyzovaný kolagen získává z přírodního zdroje. Pro tento účel se obvykle používá chemická extrakce. Během tohoto procesu jsou kolagenní peptidy extrahovány z přírodního zdroje pomocí chemických rozpouštědel. Extrakce může probíhat při nižších nebo vyšších teplotách a může být také prováděna pomocí enzymatické extrakce.

Fáze 2: hydrolyzát

Po extrakci se kolagenní peptidy hydrolizují na menší peptidy a aminokyseliny. K tomu se používají speciální enzymy, které rozbíjejí peptidové vazby. Tento proces se nazývá hydrolyzace.

Fáze 3: čištění

Poslední fází výroby hydrolyzovaného kolagenu je čištění. Během tohoto procesu se hydrolyzovaný kolagen odstraní přebytečné nečistoty a škodlivé látky. Pro čištění se obvykle používají filtrační a adsorpční techniky.

Závěrem, výroba hydrolyzovaného kolagenu je složitý proces, který se skládá ze tří fází: extrakce, hydrolyzace a čištění. V každé fázi se používají různé chemikálie a techniky, aby se zajistilo, že se získá kvalitní hydrolyzovaný kolagen.

Seznam:

  • Extrakce
  • Hydrolyzát
  • Čištění

Do obchodu