Most Used Categories

Nejlepší typy kolagenu pro zdraví a lesk vlasů
Novinky

Nejlepší typy kolagenu pro zdraví a lesk vlasů

Do obchodu

Co je to kolagen?

Kolagen je přirozený protein, který tvoří až 30% celkové hmotnosti našeho těla. Je důležitou součástí naší pokožky, kostí, pojivové tkáně, svalů, cév a šlach. Většina kolagenu v těle je tvořena ze tří typů: typu I, II a III.

Kolagen může být užitečný pro zdraví a krásu vlasů. Existují některé typy kolagenu, které mohou být obzvláště užitečné pro udržení pevnosti a lesku vlasů. Tyto typy kolagenu jsou:

Typ I kolagenu

Typ I kolagen je nejběžnějším typem kolagenu v těle a je hlavní složkou vlasů, kůže a kostí. Tento typ kolagenu je nezbytný pro zlepšení zdraví a kondice vlasů.

Typ II kolagenu

Typ II kolagen je druhým nejběžnějším typem kolagenu v těle a je důležitým prvkem pro zdraví vlasů. Tento typ vám pomůže udržet jejich pružnost a lesk.

Typ III kolagenu

Typ III kolagen je třetím nejběžnějším typem kolagenu v těle a je nezbytný pro podporu a strukturu vlasů. Tento typ kolagenu poskytuje vlasům pevnost a lesk.

Jak užívat kolagen pro zdraví vlasů?

Nejlepším způsobem, jak užívat kolagen pro zlepšení zdraví a lesku vlasů, je užívat kolagenové doplňky nebo potravinové doplňky. Tyto doplňky obsahují vysoce koncentrované formy kolagenu, které jsou přímo absorbovány do krevního oběhu.

Kromě toho, je také důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály, které podporují zdravý růst vlasů. Mezi tyto potraviny patří:

  • Citrusy (jako je pomeranč, citron a grapefruit)
  • Zelené listové potraviny (jako je špenát, brokolice a kapusta)
  • Semena (jako je lněné semeno, sezamové semeno a chia semínka)

Závěr

Kolagen může být užitečný pro zdraví a lesk vlasů. Nejlepším způsobem užívání kolagenu je užívání kolagenových doplňků nebo potravinových doplňků, které mohou být bohaté na typy I, II a III kolagenu. Kromě toho je důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály, které podporují zdravý růst vlasů.

Do obchodu