Most Used Categories

Jak vyrobit doma kolagen: 7 jednoduchých kroků k pružnosti pleti!
Novinky

Jak vyrobit doma kolagen: 7 jednoduchých kroků k pružnosti pleti!

Do obchodu

Kolagen je pro náš organismus velmi důležitý. Je to bílkovina, která se vyskytuje v těle každého člověka a je nezbytná pro poskytnutí pružnosti a pevnosti pokožky. Postupem času dochází k úbytku kolagenu, což má za následek vrásky a ochablost pokožky. Proto je důležité udržovat vyváženou hladinu kolagenu v těle.

I když existují různé přípravky, které mohou pomoci s obnovou hladiny kolagenu, můžete si je také vyrobit doma. Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou při výrobě kolagenu a poskytnutí pružnosti a pevnosti vaší pleti.

Krok 1: Získejte suroviny

Nejprve budete muset získat některé suroviny, které budete potřebovat pro výrobu kolagenu. Budete potřebovat 4 lžíce kuřecího nebo krůtího vývaru, 2 lžíce řepné šťávy, 1 lžíci jablečného octa, 1 lžíci medu a 1 lžíci citronové šťávy.

Krok 2: Smíchejte suroviny

Až budete mít všechny ingredience, smíchejte je všechny dohromady v misce. Důkladně je promíchejte, dokud se nedosáhne homogenního stavu.

Krok 3: Nechte směs odstát

Poté, co budete mít všechny suroviny smíchané, nechte je odstát po dobu 30 minut. Toto bude trvat déle, než kdybyste použili gotový kolagen, ale bude to mnohem účinnější.

Krok 4: Přiveďte směs k varu

Po 30 minutách nechte směs pomalu přivést k varu. Udržujte teplotu mírně pod bodem varu a nezapomeňte stále míchat, aby se směs nespálila.

Krok 5: Nechte směs vychladnout

Poté, co směs začne vařit, nechte ji vychladnout. Při nízké teplotě bude potřeba ještě nějakou dobu míchat, aby se kolagen dostal do všech částí směsi.

Krok 6: Filtrujte směs

Až bude směs úplně vychladlá, přefilterujte ji přes jemné síto. Tímto způsobem odstraníte všechny nečistoty, které by mohly poškodit vaši pokožku.

Krok 7: Použijte kolagen

Nakonec můžete použít vyrobený kolagen. Můžete jej použít jako krém nebo masku. Aplikujte jej na obličej a nechte jej působit po dobu 15-20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Závěr

Výroba kolagenu doma je jednoduchý proces, který může pomoci vám i vaší pokožce. Pokud budete postupovat výše uvedenými kroky, budete mít rychle připravený kolagen, který vám pomůže obnovit pružnost a pevnost vaší pleti.

Seznam surovin:

  • 4 lžíce kuřecího nebo krůtího vývaru
  • 2 lžíce řepné šťávy
  • 1 lžíce jablečného octa
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce citronové šťávy

Do obchodu