Most Used Categories

Hydrolyzovaný kolagen: K čemu slouží a jaké jsou jeho přínosy?
Novinky

Hydrolyzovaný kolagen: K čemu slouží a jaké jsou jeho přínosy?

Do obchodu

Hydrolyzovaný kolagen: Co to je?

Hydrolyzovaný kolagen je druh bílkoviny, která pochází z živočišných zdrojů, jako jsou kosti, kůže a chrupavky. Je to jediná složka, která je ve všech tkáních a tvoří až 30% všech proteinů v lidském těle. Jeho hlavní funkcí je udržovat pevnost a elasticitu pokožky, vlasů, kostí, chrupavek a kloubů.

Hydrolyzovaný kolagen: K čemu slouží?

Hydrolyzovaný kolagen je nejčastěji používán k obnovení a udržení zdraví pokožky, vlasů, kostí, chrupavek a kloubů. Může také pomoci s ochranou proti volným radikálům, snížit bolesti a záněty a podpořit svalovou hmotu.

Hydrolyzovaný kolagen: Jaké jsou jeho přínosy?

Udržení zdraví pokožky, vlasů a kostí: Hydrolyzovaný kolagen pomáhá udržovat zdravou pokožku, vlasy a kosti. Může stimulovat tvorbu kolagenu, který je zodpovědný za pevnost a elasticitu pokožky, a také pomáhá obnovovat poškozené kosti.

Snížení bolesti a zánětu: Hydrolyzovaný kolagen pomáhá snížit bolest a zánět, což může být užitečné pro lidi s artritidou nebo jinými typy revmatických onemocnění.

Podpora svalové hmoty: Hydrolyzovaný kolagen pomáhá podporovat svalovou hmotu a regeneraci svalů po intenzivním cvičení.

Ochrana proti volným radikálům: Hydrolyzovaný kolagen pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály.

Závěr

Hydrolyzovaný kolagen je bílkovina, která se používá k udržení zdraví pokožky, vlasů, kostí, chrupavek a kloubů. Může také pomoci snížit bolesti a záněty, podporovat svalovou hmotu a chránit buňky před volnými radikály.

Seznam zdrojů:

  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/322845
  • https://www.healthline.com/nutrition/collagen#benefits
  • https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1276/collagen

Do obchodu